Mugurkaula krūšu kurvja - ārstēšana un profilakse

Mugurkaula krūšu kurvja osteohondroze ir izplatīta slimība, kas izpaužas ar dažādiem simptomiem, ietekmē profesionālo darbību. Slimības klīniskās pazīmes ir saistītas ar deģeneratīvām izmaiņām krūšu skriemeļos, starpskriemeļu diskos un saitēs. Slimību bieži vien apvieno ar dzemdes kakla hondrozi, bez ārstēšanas samazinās dzīves kvalitāte.

Krūškurvja osteohondrozes cēloņi

krūšu kurvja mugurkaula osteohondroze

Iemesli ir saistīti ar vielmaiņas traucējumiem, asinsvadu, endokrīnām slimībām, iedzimtu patoloģiju. Pārkāpumi negatīvi ietekmē starpskriemeļu disku uzturu, izjauc to struktūru un normālu darbību. Rezultātā diskos radītais pārkāpums noved pie skrimšļa audu augšanas uz skriemeļiem, izmaiņām saitēs, locītavās. Mugurkauls pārstāj normāli funkcionēt locīšanas, pagarinājuma un citu kustību laikā, kas noved pie muguras smadzeņu, asinsvadu un nervu galu saspiešanas.

Osteohondrozes rašanos var izraisīt šādi apstākļi:

 • Slikta stāja, mugurkaula sānu izliekums;
 • muguras traumas;
 • Hipodinamija;
 • Iedzimtība;
 • Slikti ieradumi;
 • Nervu, fiziska pārslodze, stress;
 • Muguras, mugurkaula pārslodze, valkājot augstpapēžu kurpes, grūtniecības laikā, plakanās pēdas;
 • Fiziski smags darbs.

Mugurkaula kakla daļas osteohondroze rodas hipotermijas, ilgstošas piespiedu neērtā stāvokļa un infekcijas slimību dēļ. Bieži slimība tiek reģistrēta apgabalos ar sliktu ekoloģiju, nelabvēlīgiem klimatiskajiem apstākļiem.

vingrošana krūšu kurvja osteohondrozes ārstēšanai

Krūškurvja skriemeļu starpskriemeļu diskus vienlīdz slikti ietekmē mazkustīgs dzīvesveids un fiziskās aktivitātes, kas palielina traumu iespējamību. Disku amortizācijas spēja zūd, tie nepasargā skriemeļus no saskares viens ar otru. Rezultāts ir skrimšļa audu augšana, pilnīga disku distrofija.

Slimības saasināšanās tiek novērota, ja netiek ievērots darba un atpūtas režīms, saaukstēšanās, nervu spriedze. Profilaktiska ārstēšana divas reizes gadā samazina paasinājumu iespējamību.

Parastā mugurkaula krūšu kurvja osteohondroze bieži tiek maskēta kā citas slimības. Lai precīzi diagnosticētu, ir vērts veikt papildu izmeklējumus.

Krūšu kurvja osteohondrozes simptomi

Krūškurvja skriemeļu osteohondroze maskējas kā citas slimības - stenokardija, gastrīts, neiralģija, pankreatīts. Pārkāpuma rezultātā krūšu skriemeļu darbā tiek saspiesti nervu gali, kas ved uz šiem orgāniem, kas ietekmē sāpju rašanos tajos. Ja šajos orgānos rodas sāpes, ir vērts veikt pilnīgu pārbaudi, pareizi diagnosticēta diagnoze palīdzēs izārstēt slimību.

muguras sāpes krūšu kurvja osteohondrozes gadījumā

Osteohondroze izpaužas šādi simptomi:

 • Stipras muguras sāpes - starp lāpstiņām, mugurkaula krūšu daļā;
 • Izelpošanu, ieelpošanu pavada sāpes;
 • Sirds sāpes: spiežot, sāpot, spiežot;
 • Ķermeņa daļu nejutīgums;
 • Sāpes pieliecoties, veicot fizisku darbu.

Atšķirība starp sāpēm osteohondrozes un stenokardijas gadījumā ir tāda, ka sāpes sirds slimību gadījumā ir difūzas, osteohondrozes gadījumā tās ir punktveida. Mugurkaula krūšu kurvja attēli, iekšējo orgānu ultraskaņa, EKG palīdzēs diferencēt slimības diagnostikā. Mugurkaula krūšu kurvja osteohondrozes pazīmes atgādina aizkuņģa dziedzera, aknu un plaušu slimības. Ja tajās parādās sāpes, ir vērts vērsties pie neirologa, kurš noteiks osteohondrozes esamību vai neesamību.

Osteohondrozes ārstēšana

Mugurkaula krūšu kurvja osteohondrozei nepieciešama sarežģīta zāļu terapija, dzīvesveida maiņa un speciāli vingrinājumi. Akūtā slimības fāzē vairākas dienas tiek noteikts gultas režīms ar kustību ierobežojumu. No zālēm tiek izmantoti nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi. Zālēm ir mērena pretsāpju iedarbība. Sāpju mazināšanai tiek izmantoti injicējami, tablešu pretsāpju līdzekļi, dažreiz tiek parādītas novokaīna blokādes.

Atbrīvojiet muskuļu sasprindzinājumu, nejutīgumu, sāpīgumu ir iespējams, izmantojot ārstnieciskās pretiekaisuma ziedes. Atveseļošanās periodā svarīgs ir pareizi veikts masāžas kurss, atslābinot muskuļus, uzlabojot asins piegādi muguras smadzenēm, mugurkaulam un iekšējiem orgāniem.

Vingrošana tiek parādīta interiktālajā periodā - tā atgriež skriemeļu kustīgumu, palīdz nostiprināt saišu darbu. Neirologs ieteiks individuālu seansu kursu, koncentrējoties uz slimības simptomiem, skriemeļu bojāejas stadiju, vecumu un citu slimību klātbūtni. Ir svarīgi, veicot vingrošanu, lai nenodarītu papildu kaitējumu mugurkaulam.

Vingrinājumi tiek veikti katru dienu pašsajūtas kontrolē. Pēc slimības pazīmju likvidēšanas ir svarīgi atcerēties, ka tā var atgriezties. Tāpēc sabalansētam uzturam, slikto ieradumu trūkumam un mērenām fiziskām aktivitātēm jākļūst par dzīves normu.