Efektīva mugurkaula osteohondrozes ārstēšana

Osteohondroze ir slimība, kurā notiek deģeneratīvi un distrofiski procesi, kas ietekmē mugurkaula audus. Cilvēkam ir bojāti starpskriemeļu diski, kā arī locītavu virsmas un paši skriemeļi. Osteohondrozes ārstēšanas metodes ir dažādas. Un tie ir saistīti ar noteiktu mugurkaula zonu, kurā slimība attīstās.

Slimības attīstības gaitā visbiežāk tiek ietekmēti kaulu audi un saites. Jāpiebilst, ka cilvēks slimības attīstību pamana tikai tad, kad tiek novērota sāpju parādīšanās, tiek traucēts jutības līmenis, attīstās muskuļu audu atrofija, kā arī nepareiza iekšējo orgānu darbība.

Osteohondroze ir nepatīkama slimība, īpaši, ja stadija ir diezgan smaga. Likvidēt slimību nav viegli. Šajā gadījumā ir ļoti svarīgi neaizkavēt ārstēšanu un izvēlēties visefektīvāko metodi.

Mūsdienās vairāk nekā puse pasaules iedzīvotāju cieš no šīs slimības. Būtībā osteohondroze sāk apnikt tos cilvēkus, kuri sasnieguši 35-40 gadu vecumu. Tāpēc efektīva osteohondrozes ārstēšana ir veselīgas muguras un mugurkaula atslēga.

Slimības attīstības process

Osteohondroze attīstās pakāpeniski, tāpēc tai ir vairākas attīstības stadijas.

Pirmais posms

Šis posms sākas ar pulposa kodola dehidratāciju. Šādas mugurkaula diska atrašanās vietas dēļ tas tiek traucēts, un gredzenā veidojas plaisas. Šajā posmā slimības attīstība nepārsniedz skarto disku.

Otrais posms

To raksturo fakts, ka nepareiza diska novietojuma dēļ muskuļu korsetes stiprinājums kļūst ciešāks. Sakarā ar to muskuļi un saites sāk nokarāties, kas izraisa blakus esošo skriemeļu pārmērīgu mobilitāti. Notiek skriemeļu pārvietošanās viens pret otru, kā rezultātā attīstās spondilolistēze.

muguras sāpes ar osteohondrozi

Trešais posms

To raksturo visspēcīgākās izmaiņas, kas rodas skriemeļu diskos. Sākas disku prolapsu veidošanās, tiek novēroti bojājumi muskuļu un skeleta sistēmas locītavu aparātā, rodas subluksācijas, attīstās artroze.

Ceturtais posms

Šī slimības stadija ir saistīta ar to, ka skartajās vietās notiek izmaiņas, pie kurām organisms cenšas pierast. Šajā posmā organisms cenšas tikt galā ar skriemeļu pārmērīgo mobilitāti, aktivizēt mugurkaulu, lai uzturētu dzīvības funkcijas. Tādējādi uz skriemeļu virsmas sāk augt kaulu veidojumi, kas izraisa tajos esošo nervu galu ievainojumus. Pēc tam skriemelis tiek imobilizēts, un slimības izpausmes notiek iekšēji.

Slimības diagnostika

Lai noteiktu nepieciešamās osteohondrozes ārstēšanas metodes, ir nepieciešama pareiza un visaptveroša diagnoze, kas ļauj noteikt, kurā konkrētajā sektorā slimība attīstās un kādu iemeslu dēļ. Atkarībā no tā, kur ir koncentrēts slimības fokuss, ir šādi osteohondrozes veidi:

 • dzemdes kakla - raksturīgas sāpes augšējās ekstremitātēs un plecu joslā, izpausmju modelis ir tāds, ka ir galvassāpes, kas pārvēršas arteriālā migrēnā, troksnis ausīs.
 • krūtīs - sāpju sindroms ir lokalizēts krūtīs, sāpes iekļūst citos vēderplēves un krūškurvja iekšējos orgānos.
 • jostas-krustu daļas – kopā ar sāpēm muguras lejasdaļā, kas izstaro uz apakšējām ekstremitātēm un krustu, turklāt var tikt zaudēta skartās vietas muskuļu šķiedru jutība.
 • vairāku veidu osteohondrozes kombinācija ir izplatīts gadījums medicīnas praksē, tāpēc, lai izvairītos no daudzām komplikācijām, nepieciešama kompleksa osteohondrozes ārstēšana.
muguras sāpes ar osteohondrozi

Ārstēšana un tās veidi

Ir divu veidu osteohondrozes ārstēšana - konservatīva un ķirurģiska. Viena vai otra veida lietošana ir pilnībā atkarīga no slimības smaguma pakāpes un attīstības stadijas. Turklāt dziedināšanas procesam ļoti svarīgas ir orgānu stāvokļa iekšējās rezerves un vitamīnu bāze organismā.

Ņemot vērā osteohondrozes ārstēšanu kā konservatīvu metodi, kā arī turpmāko rehabilitācijas periodu pēc tās, jāatzīmē, ka svarīga ir integrēta pieeja. Tas ir balstīts uz vairāku terapijas metožu vienlaicīgu izmantošanu. Mūsdienu medicīna samazina konservatīvās ārstēšanas metodi līdz divām galvenajām sastāvdaļām: ārstēšanas ar medikamentiem izmantošana un ārstēšana ar aparatūras palīdzību. Tomēr jāsaka, ka abi šie veidi neņem vērā paša organisma spēkus atveseļošanai, ārstēšana notiek tā, it kā pacientam nebūtu. Tieši šis aspekts noved pie ilgāka atveseļošanās perioda, dažreiz osteohondrozes ārstēšana tādēļ var būt bezjēdzīga.

Osteohondrozes ārstēšana ar konservatīvu metodi, kā arī rehabilitācijas periods ietver vairākas slimību ārstēšanas metodes:

 • veselību uzlabojošs vingrojumu komplekss;
 • izometriskā kineziterapija;
 • manuāla apstrāde;
 • refleksoloģija;
 • masāža un hidromasāža;
 • mugurkaula vilces ārstēšana;
 • osteohondrozes ārstēšana ar stimulācijas metodēm;
 • ultraskaņas un lāzera ārstēšana;
 • mobilizācija-vakuuma terapija;
 • diēta un pareiza uztura;
 • terapija, kuras mērķis ir psihes atjaunošana un uzturēšana;
 • zāļu terapija.

Svarīgi teikt, ka pareizi izvēloties daudzas dažādas medicīnas metodes un metodes minimālos daudzumos, piemēram, akūtu slimības gaitas lēkmju gadījumos.

Tomēr zāļu terapija ir nepieciešama jebkurā gadījumā, tāpēc osteohondrozes ārstēšana ar medikamentiem var ietvert šādas metodes:

 • sāpju mazināšana - dažādu pretsāpju un pretsāpju līdzekļu lietošana;
 • iekaisuma nomākšana - tādu medikamentu lietošana, kuru mērķis ir novērst iekaisuma procesus slimības lokalizācijas vietās;
 • spazmolīti - zāles, kas paredzētas muskuļu spazmu nomākšanai;
 • antioksidanti - uzņemot produktus ar augstu vitamīnu saturu;
 • asins mikrocirkulācijas aktivizēšana;
 • psihedēliskie līdzekļi - zāles normāla psiholoģiskā stāvokļa uzturēšanai.

Ķirurģiska iejaukšanās

Osteohondrozes ārstēšana ar ķirurģisku iejaukšanos tiek izmantota gadījumos, kad slimības progresējošas attīstības dēļ cilvēks var zaudēt darbspējas. Pirms lēmuma pieņemšanas par operāciju ir jāveic visaptveroša pārbaude un jākonsultējas ar speciālistiem.

ārsta konsultācija ar osteohondrozi

Ir svarīgi zināt, ka visi pacienti, kuriem ir aizdomas par osteohondrozes attīstību, tiek nosūtīti uz MRI. Ja šī pārbaude parāda, ka organismā ir novirzes, kas pārsniedz normu, ārsts var ieteikt operāciju. Tomēr vairumā gadījumu, kad cilvēks nesūdzas par stiprām sāpēm, operācija netiek nozīmēta.

Osteohondrozes ārstēšana ar operāciju ir nepieciešama divos gadījumos:

 • ja cilvēkam ir zirgastes pazīme;
 • ja cilvēks nevar kontrolēt urinēšanas un defekācijas procesu.

Cauda equina sindroms ir mugurkaula apakšējās daļas nervu sistēmas traucējumi. Tas ir, muguras smadzenēs ir nervu sakņu bifurkācija. Tajā pašā laikā, ja nervu galu palpācijas procesā cilvēkam rodas sāpes, tad no operācijas nevar izvairīties.

Viņš atzīmēs, ka ķirurģiska iejaukšanās osteohondrozes gadījumā notiek divos posmos. Pirmkārt, speciālisti novērš cēloni, kas izraisa sāpes, un pēc tam pielieto mugurkaula stabilizācijas metodes. Ja viņi runā medicīnas valodā, tad dekompresijas un stabilizējošās operācijas tiek veiktas vienlaikus. Ķirurģiskās ārstēšanas metodika var būt atšķirīga. Konkrētas metodes izvēle ir atkarīga tikai no konkrētā slimības gaitas gadījuma, un galvenokārt ir atkarīga no ķirurga izvēles.